Warsztaty strycharskie dla dzieci

12-06-2019

To zajęcia dla całych rodzin! Odbędą się w najbliższą sobotę.

Podziel się ze znajomymi
for. Muzeum Gdańska
for. Muzeum Gdańska
 Bezpłatne zajęcia przeznaczone są dla całych rodzin. Warsztaty zorganizowane zostały w ramach Dnia Gotyku Ceglanego, poprowadzi je archeolog eksperymentalny Paweł Szymański. Dzień Gotyku Ceglanego to święto organizowane w miastach i gminach członkowskich Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego w Niemczech, Danii i Polsce. Gdańsk należy do stowarzyszenia od 11 lat.

– Najbardziej charakterystycznym elementem europejskiego gotyku jest cegła – często jaskrawoczerwona, czasami żółtawa bądź szkliwiona na zielono lub czarno. Ze średniowieczną architekturą kojarzą się także zakończone ostrołukiem okna i otwory drzwiowe. Posiada je także każdy średniowieczny gdański zabytek, np. Ratusz Głównego Miasta, Wielki Młyn, czy Zespół Przedbramia, w którym mieści się obecnie Muzeum Bursztynu – mówi dr Katarzyna Darecka z Muzeum Gdańska, koordynatorka warsztatów.

Na dziedzińcu Zespołu Przedbramia, odbędą się warsztaty strycharskie z udziałem profesjonalnych odtwórców dawnego rzemiosła. Pod okiem Pawła Szymańskiego, archeologa eksperymentalnego, uczestnicy warsztatów będą mogli się dowiedzieć czemu cegły mają różne barwy i jak to osiągano. Nabytą wiedzę będzie można także sprawdzić w praktyce.

Zajęcia, które odbędą się w Muzeum Bursztynu od godz. 10:00 do 18:00, przeznaczone są dla całych rodzin. Do warsztatów można dołączyć w dowolnym momencie. Organizatorami wydarzenia są Muzeum Gdańska oraz Gdańska Organizacja Turystyczna.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto