Miał być urlop w górach, ale właściciel domku znikał

13-06-2019

Mężczyzna zatrzymany przez stołecznych policjantów miał oszukać kilkanaście osób. Oferował wynajem wypoczynkowego domku. W ten sposób zarobił spore pieniądze.

Podziel się ze znajomymi
Miał być urlop w górach, ale właściciel domku znikał
Miał być urlop w górach, ale właściciel domku znikał | fot. Komenda Stołeczna Policji
Według policjantów 20-latek mógł wyłudzić blisko 20 tysięcy złotych. Wystawił w internecie ogłoszenie, w którym przedstawiał się jako właściciel domku w górach. Oferował turystom najem nieruchomości, ale wymagał wcześniejszego wpłacenia zaliczki. Kiedy pieniądze docierały na jego konto – kontakt z mężczyzną się urywał. Takich przypadków zgłoszono na policję kilkanaście.

Funkcjonariusze z komendy na Woli zajęli się sprawą. Okazało się, że oferowany domek nie istnieje, a zdjęcia w ogłoszeniu pochodzą z sieci. Policjanci namierzyli odpowiedzialnego za oszustwa 20-latka. Jak się okazało, nie było to jego jedyne przewinienie. Za oszustwa był już notowany wcześniej i miał na koncie 11 zarządzeń o ustalenie miejsca pobytu. Ukradła też własnej siostrze 4,5 tysiąca złotych. Młody mężczyzna został zatrzymany na Ochocie. Usłyszał w sumie 11 zarzutów. Do więzienia może pójść nawet na 8 lat.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto