Zagrają koncert, żeby ratować swoją przyjaciółkę

04-07-2019

Dziewczyna od kilka lat zmaga się z nowotworem, jej stan jest ciężki i lekarze w Polsce nie dają jej szans na życie.

Podziel się ze znajomymi
Koncert odbędzie się 11 lipca
Koncert odbędzie się 11 lipca | 7144605
Przyjaciele chcą pomóc ciężko chorej Beacie Wójcik z Krakowa. Dziewczyna od kilka lat zmaga się z nowotworem, jej stan jest ciężki i lekarze w Polsce nie dają jej szans na życie. Dlatego znajomi organizują koncert charytatywny w Pracowni pod Baranami. Jak mówi pani Magda, jedna z organizatorek, na leczenie za granicą trzeba zebrać ponad milion złotych. Koncert to kropla w morzu potrzeb.

- Beata choruje na chłoniaka przewodu pokarmowego. Jest to bardzo rzadki nowotwór, jedyny w Polsce. Wyczerpała już wszystkie możliwości leczenia w kraju. Udało się znaleźć nadzieję na to, że to leczenie będzie kontynuowane w Stanach - mówi pani Magda.

Na zorganizowanie koncertu chętnie zgodzili się artyści występujący w Piwnicy pod Baranami. "Cegiełka" będzie kosztowała 20 złotych, ale oczywiście można zapłacić więcej.

- Koncert to zawsze jest przy takich inicjatywach taką najlepszą formą do tego, aby się spotkać, zintegrować. Wystąpią fantastyczni artyści - zapewnia Arek Obrzud z Piwnicy pod Baranami.

Koncert odbędzie się 11 lipca. W sprawie wpłat dodatkowych pieniędzy można się kontaktować bezpośrednio przez wydarzenie koncertu na Facebooku.
Posłuchaj materiału Dominiki Baraniec:

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto