CBA zatrzymało w Krakowie kolejnych podejrzanych w aferze korupcyjnej

05-07-2019

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kolejne trzy osoby, które mają być zamieszane w aferę korupcyjną w związku z najmem i sprzedażą lokali komunalnych w Krakowie.

Podziel się ze znajomymi
Zarzuty usłyszało 15 osób
Zarzuty usłyszało 15 osób | CBA
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kolejne trzy osoby, które mają być zamieszane w aferę korupcyjną w związku z najmem i sprzedażą lokali komunalnych w Krakowie. Wśród zatrzymanych jest lekarz, przedsiębiorca i pracownik lokali gastronomicznych.

- Sprawa dotyczy załatwiania za łapówki wygrania przetargów lub aukcji na sprzedaż lub wynajem 42 nieruchomości, w tym lokali użytkowych, mieszkań i całych kamienic. Dwie z zatrzymanych osób zostaną doprowadzone do Prokuratury Okręgowej w Krakowie, gdzie usłyszą zarzuty korupcyjne. Lekarce zostaną dodatkowo przedstawione zarzuty poświadczenia nieprawdy w zaświadczeniach lekarskich - mówi Temistokles Brodowski z Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Do pierwszych zatrzymań w tym śledztwie doszło w lutym 2018 roku. Do tej pory zarzuty w sprawie usłyszało 15 osób, z których trzy skorzystały z klauzuli niekaralności.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto