Chrobry będzie grał w piłkę i to w nowym ustawieniu

08-07-2019

Piłkarze nożni Chrobrego zagrali już trzy przedsezonowe sparingi, więc czas na pierwsze wnioski. A te są dość wyraźne - Chrobry zmienia ustawienie i... nastawienie.

Podziel się ze znajomymi
Michał Ilków-Gołąb wraca do gry po ciężkiej kontuzji. Przed urazem był kapitanem zespołu
Michał Ilków-Gołąb wraca do gry po ciężkiej kontuzji. Przed urazem był kapitanem zespołu | fot. Chrobry Głogów
W czasach trenera Nicińskiego rzadko widzieliśmy drużynę, która chce dominować i prowadzić grę. Chrobry raczej dostosowywał się do gry rywala, często czekając na swoją okazję do kontry. A może tylko tak to wyglądało, zwłaszcza przez ostatni rok, bo zespół po prostu grał słaby sezon.

Nowy szkoleniowiec pomarańczowo-czarnych zapowiada, że jego zespół ma grać zupełnie inaczej. - Chcę wykorzystać maksymalny potencjał piłkarzy, a w tym przypadku uważam, że maksymalny wychodzi, kiedy gramy piłką - mówi Ivan Djurdjević w rozmowie dla klubowego portalu.

Potencjał na takie granie jest w drużynie od dłuższego czasu. Szymon Drewniak, Robert Mandrysz czy Mateusz Machaj to zawodnicy, którym piłka przy nodze nie przeszkadza i wydaje się, że jeżeli dostaną większą swobodę w planowaniu akcji, Chrobry może być niezwykle groźny w środku pola. Jeśli dorzucimy do tego Jarosława Ratajczaka z jednej i wracającego po kontuzji Michała Ilkowa-Gołąba z drugiej strony (bo prawdopodobnie to oni będą pierwszym wyborem na pozycji wahadłowych), wychodzi ciekawa mieszanka. 

Kolejną nowością ma być dla kibiców w Głogowie ustawienie zespołu. Chrobry ma grać trójką obrońców. To oznacza, że w drugiej linii będzie aż pięciu graczy i dwóch w ataku. Chrobry od lat grał jednym napastnikiem. Obserwując grę Mikołaja Lebedyńskiego w poprzednim sezonie, można było zauważyć, że brakuje mu partnera w ataku, do którego mógłby zgrać piłkę. Niejednokrotnie napastnik, który w Chrobrym jest od początku tego roku, był z przodu wyraźnie odosobniony. 

- Za nami już trzy sparingi i gdyby wyglądało to źle, to pewnie nad niektórymi rzeczami byśmy się zastanowili. Jeżeli będzie potrzeba, pewne rzeczy będziemy zmieniać, ale na razie wygląda to dobrze i będziemy szli w tym kierunku. Pracujemy dalej - czytamy na chrobry-glogow.pl.

Liga zaczyna się pod koniec lipca, a przed zespołem jeszcze trzy sparingi. W środę Chrobry zagra u siebie z Mieszkiem Gniezno, potem Hapoel Tel Awiw i Kotwica Kołobrzeg. Pierwszy mecz nowego sezonu w Grudziądzu dwudziestego siódmego lipca.


Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto