Chodnik w Alei Lotników zmienia oblicze

10-07-2019

Będzie nietuzinkowy. Wszystko dlatego, że ma oczyszczać powietrze. Oprócz tego, ma być przyjazny niepełnosprawnym. Sprawdziliśmy, co dokładnie się zmieni.

Podziel się ze znajomymi
Chodnik w Alei Lotników zmienia oblicze
Chodnik w Alei Lotników zmienia oblicze | fot. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie
Trakt dla pieszych jest remontowany na odcinku od Alei Wilanowskiej do ulicy Puławskiej. Z pozoru nowe płytki chodnikowe nie odbiegają niczym od innych na terenie Stolicy. Są jednak wyjątkowe, bo antysmogowe! Urzędnicy liczą na to, że zastosowana w nich technologia pozwoli chociaż trochę zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza w okolicy. Płytki przyciągają i rozkładają szkodliwe substancje unoszące się w powietrzu.

Oprócz tego pomyślano o udogodnieniach dla niepełnosprawnych. Teraz będzie już nie tylko równo. W pobliżu przejść dla pieszych i przystanków komunikacji miejskiej będą montowane płyty ostrzegawcze i prowadzące. Dzięki temu niewidomi łatwiej trafią na drugą stronę ulicy, czy do autobusu. Bez zmian pozostanie natomiast jedna ze stron na odcinku od Modzelewskiego do Puławskiej. Tam ZDM szykuje nową drogę rowerową. Dopiero przy okazji tej inwestycji wymieni tam także chodnik. Prace w Alei Lotników potrwają jeszcze kilka tygodni.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto