Caritas: zbiórka odzieży w sklepach

10-07-2019

Używane ubrania dla potrzebujących oddać można w sklepach w kilku miastach na terenie Archidiecezji Łódzkiej. Odzież trafi do Caritas i później przekazana zostanie najbiedniejszym.

Podziel się ze znajomymi
Caritas: zbiórka odzieży w sklepach
Caritas: zbiórka odzieży w sklepach | Caritas
Akcja "Daj swoim ubraniom drugie życie" prowadzona jest w niektórych sklepach sieci Biedronka. Można tam przynieść niezniszczone niepotrzebne ubrania i wrzucić do specjalnego pojemnika. Chodzi o to, żeby wybrać odzież, która może się jeszcze komuś przydać - podkreśla Tomasz Kopytowski z Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

Można odzież, która jest niezniszczona, nie podarta, a może jeszcze posłużyć komuś innemu - taką właśnie odzież możemy do tych pojemników wrzucić. Tak naprawdę każda odzież, która jest przydatna do użycia. Żeby nie wrzucać do tych pojemników czegoś, co nie jest odzieżą. Często mamy taki odruch, żeby posprzątać wszystko, co nam zalega, i tam wrzucić. Nie to jest pojemnik tylko na odzież, która może posłużyć komuś innemu.
Zawsze kiedy zbieramy odzież dla ludzi, prosimy, żeby sobie spróbować wyobrazić siebie po tej drugiej stronie. Jaką odzież chciałbym dostać, co byłbym w stanie założyć na siebie. Jeżeli tym kryterium się będziemy kierować, na pewno do tych pojemników nie trafi coś, co będzie zupełnie bezużyteczne.


Pojemniki na odzież dla Caritas znaleźć można w Bełchatowie (Wojska Polskiego 8), Koluszkach (Słowackiego 22), Łodzi (Paradna 39, Aleksandrowska 58, Kowalska 2, Zakładowa65, Obywatelska 137, Sikorskiego 12, (Pabianicka 77), Piotrkowie Trybunalskim (Sienkiewicza 19), Tomaszowie Mazowieckim (Dzieci Polskich 26) i Zgierzu (Gałczyńskiego 40). Akcja trwa do 25 lipca.
Tomasz Kopytowski: jaka odzież

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto