Centrum Przesiadkowe powstanie przy ul. Wąwozowej w Koszalinie

12-07-2019

To będzie jeden duży peron z wyznaczonymi 4 miejscami do przesiadek, będą miejsca postojowe dla rowerów i samochodów. Stanie tam pierwszy w mieście stacjonarny biletomat.

Podziel się ze znajomymi
fot. koszalin.naszemiasto.pl
fot. koszalin.naszemiasto.pl
Centrum Przesiadkowe powstanie przy ul. Wąwozowej w Koszalinie. Istniejąca tam pętla autobusowa zostanie przebudowana, zmieni się układ komunikacyjny, powstaną nowe odcinki chodników i ścieżek rowerowych oraz miejsca postojowe dla rowerów, parking i pierwszy w mieście stacjonarny biletomat. Prace rozpoczną się w przyszłym tygodniu, a dziś została podpisana umowa z wykonawcą, którego udało się wyłonić w drugim przetargu. Będzie to firma z Koszalina. Mówi o tym prezydent miasta Piotr Jedliński (materiał audio).

Inwestycja odwlekła się w czasie, ale dzięki temu, jak mówi prezes MZK w Koszalinie Andrzej Bacławki, udało się na niej zaoszczędzić około półtora miliona zł (materiał audio).

Koszt budowy Centrum Przesiadkowego przy ul. Wąwozowej to ponad 6,7 mln zł. Projekt otrzymał dofinansowanie unijne w wysokości 3,7 mln zł. Inwestycja ma zakończyć się w październiku tego roku. W jej trakcie mogą wystąpić pewne utrudnienia w ruchu drogowym, o nich będzie informować na bieżąco.

MW

Prezydent Koszalina Piotr Jedliński
Andrzej Bacławski, prezes MZK w Koszalinie

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto