Caritas: remont elewacji

24-07-2019

Kilka miesięcy trwać będzie remont elewacji siedziby Caritas w Łodzi. Budynek przy zbiegu ulic Gdańskiej i Kopernika w tym roku remontowany jest z zewnątrz.

Podziel się ze znajomymi
Caritas: remont elewacji
Caritas: remont elewacji | Tomasz Kopytowski, Caritas
W budynku mieszczą się biura Caritas Archidiecezji Łódzkiej i kilka instytucji pomocowych, także prowadzonych przez Caritas. Zewnętrzna elewacja była w coraz gorszym stanie, miejscami odpadał tynk - co stwarzało zagrożenie dla ludzi - podkreśla ks. Andrzej Partyka, dyrektor Caritas w Łodzi.

Teraz domaga się gruntownego remontu, ze względu na fragmenty elewacji, które odpadają i trzeba to naprawić, uzupełnić. To nie tylko kwestia estetyki, ale także bezpieczeństwa.

Remont prowadzony jest pod nadzorem konserwatorskim. Elewacja ma odzyskać pierwotny wygląd, przede wszystkim kolory - podkreśla ks. Partyka. Na koniec roku zobaczymy ten budynek w nowych barwach.

Myślę, że dla niektórych zaskakujących, bo sam, kiedy oglądałem projekty i odkrywki kolorów, jakie udało się ustalić z pobranych próbek - to byłem zaskoczony tym, co możemy zobaczyć.

Remont elewacji powinien zakończyć się w grudniu. Przez cały czas biura, dom dziennego pobytu dla seniorów, świetlica środowiskowa dla dzieci i punkt żywieniowy działają normalnie. Połowę pieniędzy na inwestycję - 210 tys. zł - przekazał urząd miasta.

POSŁUCHAJ:
Ks. Andrzej Partyka: bezpieczeństwo
Ks. Andrzej Partyka: kolory elewacji

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto