Wyprawka dla Białorusi

25-07-2019

Wyprawkę szkolną dla dzieci z Białorusi może przygotować każdy, kto zaangażuje się w tegoroczną akcję "Tornister pełen uśmiechów". Caritas jak co roku w wakacje zbiera szkolne przybory, ale większość z nich pojedzie na Wschód.

Podziel się ze znajomymi
Wyprawka
Wyprawka
W ramach akcji "Tornister pełen uśmiechów" od wielu lat można było wypełniać przyborami szkolnymi plecaki dostarczane przez Caritas do parafii. W tym roku jest podobnie, ale okazuje się, że potrzeby dzieci i ich rodzin w archidiecezji łódzkiej są coraz mniejsze. Dlatego wyprawki trafią na Białoruś - tłumaczy ks. Andrzej Partyka, dyrektor Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

Widząc, że potrzeba społeczna pośród polskich rodzin, żeby wyposażać dzieciaki w plecaki, jest coraz mniejsza, postanowiliśmy w tym roku wesprzeć dzieciaki na Białorusi. Nawiązaliśmy kontakt z Caritas białoruską, która z wielką radością przyjęła nasze zaproszenie do tej akcji i przyjmie te dary od polskich rodzin - po to, żeby obdarować dużo biedniejsze dzieci na Białorusi.

Akcję wesprzeć można kupując szkolne przybory i kompletując plecaki w parafiach. Można też wpłacać pieniądze przez stronę Caritas - dobromat24.pl.

POSŁUCHAJ:
Ks. Andrzej Partyka: wyprawka dla Białorusi

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto