Straż Miejska będzie patrolować Zakopane na elektrycznych rowerach

05-08-2019

Zakopiańska Straż Miejska będzie patrolowała ulice miasta pod Giewontem na elektrycznych rowerach. Strażnicy zakupili cztery takie pojazdy.

Podziel się ze znajomymi
Na wyposażeniu Straży Miejskiej znalazły się 4 rowery
Na wyposażeniu Straży Miejskiej znalazły się 4 rowery | algria
Zakopiańska Straż Miejska będzie patrolowała ulice miasta pod Giewontem na elektrycznych rowerach. Strażnicy zakupili cztery takie pojazdy. Każdy z nich wyposażony jest w silnik elektryczny, którzy wspomaga pracę nóg rowerzysty. Dzięki temu strażnicy będą mogli wyminąć korki na zakopiańskich ulicach w czasie sezonu turystycznego.

- To rowery, które są rowerami z górnej półki. Zasięg tych rowerów to jest około 120 kilometrów, to jest bardzo duży parametr. Będzie każdy funkcjonariusz miał przy sobie ładowarkę, będzie mógł ten rower sobie w miejscu dogodnym ładować - mówi Marek Trzaskoś, komendant Straży Miejskiej w Zakopanem.

Strażnicy wyruszyli już na pierwsze patrole na dwóch kółkach. Opinie o rowerach są na razie pozytywne. - Bardzo przyjemna, miła jazda. Zobaczymy, jak będzie się sprawowało podczas codziennej służby. Mamy tutaj oprócz pedałowania wspomaganie za pomocą właśnie baterii, które na pewno ułatwi na dłuższych dystansach, pod górkę jazdę, tak, żeby nie używać swoich mięśni cały czas, bo na pewno będą eksploatowane dosyć porządnie - mówi strażnik Tomasz Pabis.

Dodatkowo na przełomie sierpnia i września strażnicy miejscy dostaną elektryczny samochód, którym będą jeździli na tzw. ekopatrole.
Posłuchaj materiału Łukasza Bobka:

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto