Oszustwa "Na policjanta" ponownie w Zielonej Górze

08-08-2019

To kolejny raz, kiedy część zielonogórzan odebrała telefony od oszustów. Tym razem przestępcy chcieli zmanipulować i okraść osoby starsze opowiadając nieprawdziwe historie o wypadkach wśród członków ich rodzin – informuje zielonogórska policja. Próbowali również namówić do wypłaty pieniędzy z konta.

Podziel się ze znajomymi
Policja
Policja
Oszuści działający metodą „na policjanta” ponownie zaatakowali mieszkańców Zielonej Góry. Przestępcy wielokrotnie dzwonili do starszych osób, próbując wyłudzić od nich pieniądze.

Telefony od przestępców, w ostatnich kilku dniach odebrało kilkoro mieszkańców miasta. Z informacji jakie przekazali dyżurnemu wynikało, że nieznany mężczyzna podający się za policjanta, próbował ich przekonać do wypłaty pieniędzy konta. Twierdził jednocześnie, że członkowie ich rodzin mieli wypadki i pieniądze są potrzebne aby sprawa nie trafiła do prokuratury.

Policja apeluję i ostrzega: "Nie dajmy się nabrać na te historie i bądźmy ostrożni. Policjanci nigdy nie żądają od nikogo pieniędzy, ani nie informują o prowadzonych działaniach" - przestrzega policja.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto