Przed nami Zielonogórska Noc Spadających Gwiazd

09-08-2019

10 sierpnia w skansenie w Ochli odbędzie się Zielonogórska "Noc Spadających Gwiazd". Wszystko to z okazji wzmożonej aktywności rojów meteorytów, które będą tego dnia najbardziej widoczne. Oprócz teleskopowych obserwacji, organizatorzy zapewniają szereg atrakcji.

Podziel się ze znajomymi
Noc Spadających Gwiazd
Noc Spadających Gwiazd | mat. prasowe
Oprócz teleskopowych obserwacji, organizatorzy zapewniają szereg atrakcji. Uczestnicy będą mogli oglądnąć film "Apollo 13". Poza tym swój naukowy pokaz przygotuje Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki SNaFi. O atrakcjach dla Radia Plus mówiła Marta Blonkowska, specjalistka ds. marketingu w Planetarium Wenus:

"Będzie również oprawa muzyczna. Zaprosiliśmy specjalnego gościa, pana Roberta Letkiewicza, który specjalizuje się w muzyce elektronicznej, stwarzającej klimat sprzyjający obserwacjom nieba i rozmowom o wszechświecie. Będzie to muzyka elektroniczna na żywo, w dwóch blokach. Do dyspozycji będzie również wystawa. Ponadto każdy z nas będzie mógł nauczyć się robić ziemniaki z parnika, czy parzyć ziółka."

Organizatorzy zachęcają, by w drodze na Noc spadających gwiazd skorzystać z roweru. Z tej okazji wspólnie ze stowarzyszeniem"Rowerem Do Przodu", przygotowało Rajd Rowerowy , który wyruszy 10 sierpnia o 19:00 z Placu Bohaterów.

Noc Spadających Gwiazd rozpocznie się o 20:00 i potrwa do północy.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto