Człowiek na łańcuchu. "Bo oszukał"

09-08-2019

Policjanci w trakcie nocnego patrolowania ulicy na jednym z głogowskich osiedli zatrzymali mężczyznę, który prowadził przywiązanego do łańcucha 22-latka. Mężczyzna tłumaczył się, że został oszukany i dlatego postanowił zatrzymać sprawcę przy sobie. Policjanci ujawnili przy nich także narkotyki.

Podziel się ze znajomymi
fot. KPP Głogów
fot. KPP Głogów
Policjanci z Wydziału Prewencji pełniąc nocną służbę zwrócili uwagę na niecodzienne zachowanie dwóch mężczyzn. Jeden z nich to 22-latek, który siedział na ziemi. Obok niego stał pobudzony 33-letni mężczyzna, który zachowywał się dziwnie. W ręku trzymał linkę alpinistyczną, do której przypiął 22-latka, a na jego szyi założył łańcuch spięty kłódką.

Mężczyzna tłumaczył swoje zachowanie tym, że wcześniej został oszukany i dlatego postanowił zatrzymać oszusta, aby mu nie uciekł. Młodszy nie stawiał oporu ani nie wołał o pomoc. Twierdził, że mimo nie skrępowanych rąk i działania wbrew jego woli nie wyrywał się i wykonywał wszystkie polecenia wierząc, że sytuacja zaraz się uspokoi.

Cała sprawa związana jest z wynajęciem mieszkania, za które 33-latek wpłacił już zaliczkę, a kluczy do domu jednak nie otrzymał. Policjanci przy zatrzymanych ujawnili również narkotyki.

Mężczyzna odpowie z art. 189 par. 1 KK i 191 par. 1 KK. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Drugi zaś z mężczyzn odpowie z art. 62 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

źródło: KPP Głogów

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto