Odzyskane marzenia gdańskich seniorów

12-08-2019

Gdańskie Centrum Wolontariatu Caritas w ramach programu „Senior Caritas”, realizuje pragnienia 80 seniorów w ramach projektu „Odzyskane marzenia”.

Podziel się ze znajomymi
źródło: pixabay.com
źródło: pixabay.com
 Wyjście do kawiarni, koncert szant, kurs tańca, rower – to tylko kilka z drobnych marzeń, które już udało się zrealizować ochotnikom Gdańskiego Centrum Wolontariatu Caritas. – Często potrzeba czasu, aby taki senior się otworzył, aby powiedział jakie jest jego marzenie – mówi Alicja Szostek, z Wolontariatu Caritas – chcemy pokazać, że nie wolno rezygnować z tych nawet najmniejszych marzeń. Często trzeba pomóc im się spełnić i od tego my tu jesteśmy.

Realizowane z takim opóźnieniem marzenia są wynikiem wcześniejszego ich zaniedbania, czy to z powodu obowiązków zawodowych czy też zobowiązań rodzinnych. – Trzeba było pracować, zajmować się domem, opiekować dziećmi... Ci ludzie w ogóle o sobie nie myśleli. Spełnienie takich drobnych zachcianek, czegoś „ekstra”, czasami całkowicie zmienia podejście do życia. Daje nową siłę i motywacje do dalszych zmian. Sprawia, że te osoby częściej się uśmiechają.

Projekt „Odzyskane marzenia” potrwa do końca tego roku.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto