Muzyczna podróż przez Bałkany i Wielkopolskę

13-08-2019

Przed nami kolejna edycja Akademii Gitary. Festiwal rusza 22 sierpnia i potrwa do 8 września.

Podziel się ze znajomymi
www.powiat-gniezno.pl
www.powiat-gniezno.pl
Jeden z trzech koncertów inaugurujących festiwal odbędzie się 23 sierpnia w gnieźnieńskiej katedrze. W murach bazyliki usłyszymy między innymi fantazję na temat Aqua e vinho Egberto Gismontiego oraz utwór Aleksandra Dębicza PasaCatedral - kompozycję stworzoną specjalnie z myślą o festiwalowej publiczności i trzech najstarszych katedrach – w Kołobrzegu, Gnieźnie i Poznaniu, w których to usłyszymy jego premierowe wykonanie.
To jednak nie jedyne wydarzenie, które zagości w Gnieźnie. 29 sierpnia w Dobrym Browarze wystąpi Agnew McAllister Duo. Irlandzka flecistka Aisling Agnew i szkocki gitarzysta Matthew McAllister to duet, który rozpoznawany jest już na całym świecie. Popularność zawdzięczają pomysłowym i wciągającym aranżacjom oraz doskonałemu kunsztowi. Trzeci festiwalowy koncert w Gnieźnie odbędzie się w Pałacu Balcerowo. 7 września wystąpi tam Michał Sobierajski - utalentowany wokalista, pianista oraz kompozytor z Poznania. Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godz. 19:00. Bezpłatne wejściówki można odbierać w Centrum Kultury Scena to Dziwna. 
Akademia Gitary każdego roku łączy co najmniej 30 różnych miast i miasteczek Wielkopolski. Tym razem po inauguracji w trzech polskich katedrach: w Kołobrzegu, Gnieźnie i Poznaniu, zawita między innymi do Czarnkowa, Wrześni, Pobiedzisk, Szamotuł, Piły, Konina, Nowego Tomyśla oraz Ostrowa Wielkopolskiego.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto