Sopot w brytyjskim wydaniu

13-08-2019

Już 15 sierpnia rozpocznie się kolejna edycja festiwalu „Literacki Sopot”. Tym razem organizatorzy skupią się na kulturze Wielkiej Brytanii.

Podziel się ze znajomymi
źródło: pixabay.com
źródło: pixabay.com
Na festiwal, który potrwa do niedzieli, 18 sierpnia, zostało zaproszonych wielu brytyjskich pisarzy, dziennikarzy oraz publicystów. Tegoroczna edycja wydarzenia w dużym stopniu skupia się na kobietach. To ich opowieściom jest poświęcony cykl „Kobiety piszą przyszłość”. Na spotkania w ramach tego cyklu zostały zaproszone nie tylko pisarki, ale przede wszystkim kobiety, które chcą wywrzeć realny wpływ na społeczeństwo. Będzie można się spotkać m.in. z Ntailan Lolkoki, autorką książki „Skrzydła motyla”, w której opisała własne doświadczenia dotyczące przemocy wobec kobiet i okaleczenia żeńskich narządów płciowych. Inne cykle to „London calling” obejmujący rozmowy z pisarkami oraz pisarzami znanymi w Wielkiej Brytanii oraz cieszący się popularnością „H/historia”.

Poza cyklami tematycznymi organizatorzy przygotowali moc atrakcji: debaty, warsztaty, pokazy filmowe, premiery książkowe i spektakle. Wszystkie spotkania w ramach festiwalu są darmowe, na wybrane warsztaty obowiązują zapisy. Dla najmłodszych są przygotowane gry interaktywne zapoznające z brytyjską kulturą oraz warsztaty.
 

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto