Modernizacja wyciągu w Kotle Goryczkowym. Dośnieżanie budzi kontrowersje

03-09-2019

Ważą się losy modernizacji wyciągu narciarskiego w kotle Goryczkowym w Tatrach. Starą, ponad 50-letnią kolej chce modernizować spółka Polskie Koleje Linowe.

Podziel się ze znajomymi
Chodzi też o obniżenie stacji
Chodzi też o obniżenie stacji | hagenbeck
Ważą się losy modernizacji wyciągu narciarskiego w kotle Goryczkowym w Tatrach. Starą, ponad 50-letnią kolej chce modernizować spółka Polskie Koleje Linowe. Ma to być jednak remont połączony z rozbudową dolnej stacji i budową systemu sztucznego dośnieżania trasy. Na to jednak musi wydać zgodę Tatrzański Park Narodowy. Niebawem odbędzie się wizja lokalna rady naukowej parku w terenie.

- My nie kontestujemy funkcjonowania narciarstwa na Kasprowym Wierchu, natomiast jaki będzie zakres modernizacji Goryczkowej, to jest zupełnie inny temat. Chodzi o pomysł dośnieżania oraz o przesunięcie dolnej stacji o jakieś 150 metrów w dół. Byłaby to ogromna inwestycja, wszyscy musielibyśmy za nią wziąć odpowiedzialność - mówi Szymon Ziobrowski, dyrektor TPN.

PKL chce zastąpić stary, dwuosobowy wyciąg na nowoczesną czteroosobową kolej krzesełkową z osłonami przeciwwiatrowymi. Cała inwestycja na Goryczkowej ma pochłonąć ponad 60 mln zł.
Posłuchaj materiału Łukasza Bobka:

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto