Mieszkańcy Starowiślnej chcą zmian w projekcie przebudowy ulicy

03-09-2019

Więcej zieleni, ograniczony ruch samochodów, ścieżki rowerowe i duże chodniki - mieszkańcy ulicy Starowiślnej w Krakowie mają listę postulatów, które przekażą władzom miasta i konserwatorowi zabytków.

Podziel się ze znajomymi
Starowiślna
Starowiślna | Mach240390
Więcej zieleni, ograniczony ruch samochodów, ścieżki rowerowe i duże chodniki - mieszkańcy ulicy Starowiślnej w Krakowie mają listę postulatów, które przekażą władzom miasta i konserwatorowi zabytków. Ich zdaniem ulica jest zaniedbana a planowany remont według ustalonego projektu nic nie zmieni, bo dalej będzie dużo betonu.

- Staramy się zadziałać w celu wzbogacenia troszkę tej części miasta, czyli głównie o zieleń, o ograniczenie może troszkę takiego chaotycznego życia nocnego - mówi jeden z mieszkańców Starowiślnej, pan Szymon.

Zarząd Dróg Miasta Krakowa powoli zaczyna prace na Starowiślnej. Jak twierdzą urzędnicy, był już czas na konsultacje społeczne i wstępny projekt jest już gotowy. - Etap pierwszy, czyli przebudowa samego mostu, działania antykorozyjne, one się właśnie rozpoczęły. Przed nami drugi etap, czyli nawierzchnia i torowisko, to już jest poważna inwestycja - mówi Magdalena Wasiak z ZDMK.

Mieszkańcy umówili się na rozmowę z konserwator zabytków i pracownikami zarządu zieleni miejskiej. Domagają się też kolejnych konsultacji społecznych.
Posłuchaj materiału Dominiki Baraniec:

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto