Konsultują przyszłość Veturilo

10-09-2019

Urzędnicy chcą wiedzieć, jakich rowerów miejskich i funkcjonalności systemu chcą użytkownicy jednośladów. To dlatego, że w przyszłym roku skończy się umowa podpisana z dostawcą. Jak można wyrazić swoje zdanie?

Podziel się ze znajomymi
 Konsultują przyszłość Veturilo
Konsultują przyszłość Veturilo | fot. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie
Najprościej zrobić to mailowo na: veturilo2021@zdm.waw.pl To jednak nie wszystkie możliwości. Przede wszystkim, Zarząd Dróg Miejskich przygotował dwa spotkania. W sobotę 14 września o 10:30 rozmowy będą w Warsztacie przy Placu Konstytucji 3, zaś we wtorek 1 października o 17:00 w Centrum Wielokulturowym przy Jagiellońskiej 54. Oprócz tego na ternie miasta będą mobilne punkty konsultacyjne w postaci... rowerów. Na stronie internetowej zdm.waw.pl/Veturilo2021 od 14 września będzie można też wypełnić ankietę i zgłosić nowe propozycje lokalizacji stacji roweru miejskiego. Konsultacje potrwają do 10 października.

Veturilo na dotychczasowych zasadach będzie funkcjonowało do końca sezonu 2020. W międzyczasie zostanie rozpisany nowy przetarg na dostawę, obsługę i utrzymanie systemu w latach 2021-2025. Dlatego urzędnicy pytają, co jest dla cyklistów najbardziej potrzebne.Obecnie Veturilo liczy blisko 400 stacji i ponad 5,5 tysiąca rowerów. To największy system w kraju i piąty co do wielkości w skali całej Europy.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto