Uroczysta Sesja Miejska

10-09-2019

Już dziś rozpocznie się uroczysta Sesja Rady Miasta. Tradycyjnie już podczas winobrania, poza Ratuszem.

Podziel się ze znajomymi
Rada Miasta Zielona Góra
Rada Miasta Zielona Góra | fot. Karina Nicińska
W tym roku po raz pierwszy Sesja Rady Miasta odbędzie się na terenie dzielnicy Nowe Miasto, w pałacu w Starym Kisielinie. W pałacu od początku września działa także przedszkole, a sam pałac przeszedł gruntowną rewitalizację.

Podczas sesji zostaną wręczony dyplomy dla honorowych obywateli Zielonej Góry. Otrzymają je prof. Michał Kisielewicz oraz ks. Jerzy Nowaczyk.

Prof. Kisielewicz urodził się w 1939 r. we Lwowie. Był ostatnim rektorem Politechniki Zielonogórskiej i pierwszym rektorem Uniwersytetu Zielonogórskiego. Jest matematykiem, specjalizuje się w analizie matematycznej, równaniach różniczkowych, inkluzjach różniczkowych i stochastycznych.

Ks. prałat Nowaczyk od 1970 do 2002 r. był proboszczem parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego na os. Słowackiego. Pierwsza dekada upłynęła mu na sporze z władzami miasta, które nie chciały się zgodzić na wybudowanie na terenie parafii kościoła. Wierni rozrastającego się osiedla Morelowego chodzili na msze do małej kapliczki na Winnicy, a później do namiotu, który powstał obok.


Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto