Przywieźli niebezpieczne odpady na Południową. Wpadli

10-09-2019

Głogowscy policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn w trakcie przewożenia nielegalnych odpadów chemicznych. Inny załadowany pojazd czekał już na wyjazd w powiecie lubińskim. Łącznie ujawnili 168 pojemników pełnych substancji chemicznych o pojemności 1000 litrów każdy. Wszystkie miały trafić do Głogowa.

Podziel się ze znajomymi
fot. KPP Głogów
fot. KPP Głogów
Głogowscy policjanci Wydziału Przestępstw Gospodarczych zatrzymali pięciu mężczyzn. Czterech to mieszkańcy powiatu głogowskiego, a jeden powiatu lubińskiego. Mężczyźni wbrew obowiązującym przepisom, narażając zdrowie i bezpieczeństwo głogowian, przetransportowali i wyładowali na teren ul. Południowej 41 pojemników typu mauzer o pojemności 1000 litrów z substancjami toksycznymi.

Policjanci zatrzymali również przygotowany transport ujawniony w powiecie lubińskim. Na terenie firmy transportowej zabezpieczono kolejnych 127 pojemników, każdy o pojemności 1000 litrów z odpadami ropopochodnymi, kwasami i innymi substancjami żrącymi. Pojemniki były już przygotowane do transportu w dwóch naczepach ciężarówki i miały zostać przewiezione do Głogowa.

Decyzją Sądu 39 – latek trafił do aresztu śledczego. Środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji dostało trzech mężczyzn, a wobec piątego decyzja jest procedowana.

źródło: Policja Głogów

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto