Zagłosuj na bibliotekę w konkursie promującym wspólne czytanie

10-09-2019

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna bierze udział w konkursie, w którym do wygrania są książki. Akcja ma za zadanie promowanie wspólnego czytania dzieciom. Każdy może oddać głos, aż do 4 listopada.

Podziel się ze znajomymi
www.bydgoszcz.pl
www.bydgoszcz.pl
Biblioteka zaprasza do wzięcia udziału w konkursie „Przerwa na wspólne czytanie”, który jest realizowany przez Kinder Mleczna Kanapka. Głosując na bibliotekę pomagamy jej wygrać książki do wspólnego czytania. Żeby zagłosować na naszą bibliotekę konieczne jest zarejestrowanie się na stronie https://www.kinder.com/pl/pl/xp/wspolneczytanie/glosowanie.

Każdy, kto zarejestruje się w konkursie może oddać jeden głos dziennie. Głosowanie potrwa do 4 listopada. W sumie nagrodzonych zostanie trzysta bibliotek, z największa liczbą głosów. Pierwsze 50 bibliotek otrzyma 5000 zł na zakup książek do wspólnego czytania dzieciom. Następne 250 dostanie książki o wartości 300 zł. Dodatkowo 300 bibliotek otrzyma po dwie pufy, dzięki którym będą mogły urządzić w bibliotece kącik do wspólnego czytania.

„Czytanie to kochanie”- to idea, która przyświeca konkursowi. Wspólne czytanie przez dzieci i rodziców, to najpiękniejszy sposób na spędzanie wolnego czasu. Ambasadorzy akcji zachęcają do czytania na zmianę lub na głosy, zadawania pytań, szukania odpowiedzi. Nic tak nie uczy empatii, nie rozwija wyobraźni i nie mówi „kocham Cię”, jak książka przeczytana razem.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto