Wymontował prawie 100 urządzeń z hotelowych pokoi

11-09-2019

Złodziej dysponował kartą dostępową do wszystkich pomieszczeń. Wydawało mu się, że wszystko dobrze zaplanował. Założenia jakie przyjął okazały się błędne.

Podziel się ze znajomymi
Wymontował prawie 100 urządzeń z hotelowych pokoi
Wymontował prawie 100 urządzeń z hotelowych pokoi | fot. Komenda Stołeczna Policji
Za wszystkim stoi pracownik techniczny obiektu. 35-latek wchodził do pokoi, ale spędzał w nich zbyt mało czasu, by naprawić jakąkolwiek usterkę - mówi Karol Gruda z mokotowskiej policji. Według funkcjonariuszy, czas ten jednak wystarczył na to, by wynieść z hotelowych pokoi urządzenia multimedialne podłączane do telewizorów. W sumie z niknęło ich 98. I to tylko w ciągu dwóch tygodni. To wzbudziło podejrzenia kierownictwa obiektu.

Hotel poinformował o sprawie policję. Już sami szefowie obiektu wytypowali mężczyznę, który może stać za kradzieżami. To na podstawie nagrań z monitoringu. Sprawa nie była jednak prosta. Nie wiadomo było, gdzie przebywa poszukiwany pracownik. Adres w dokumentach znajdował się w zachodniej Polsce. Na dodatek zaraz po dokonaniu kradzieży technik poszedł na zwolnienie lekarskie. Udało się jednak zwabić mężczyznę do hotelu. Wtedy został zatrzymany. Usłyszał już zarzuty kradzieży. Nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. 35-latek jest znany organom ścigania. Teraz może trafić do więzienia na 5 lat.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto