Dwa nowe żłobki w Warszawie

11-09-2019

Dzięki nim prawie 250 kobiet wróci na rynek pracy. Matki będą mogły zapisać tam swoje dzieci, aby znów podjąć zawodową aktywność. Trzeba będzie spełnić specjalne kryteria.

Podziel się ze znajomymi
 Dwa nowe żłobki w Warszawie
Dwa nowe żłobki w Warszawie | fot. R. Motyl/Urząd Miasta Stołecznego Warszawy
Pierwszeństwo będą miały matki na urlopie macierzyńskim, rodzicielskim lub wychowawczym, bezrobotna oraz niepracujące ze względu na opiekę nad dzieckiem do trzeciego roku życia. Specjalnie dla nich przygotowano żłobki przy ulicy Cynamonowej 7 na Ursynowie (na 150 dzieci) oraz Łaguny 1 w Wesołej ( dla 79 maluchów). To w ramach projektu aktywizacji kobiet na rynku pracy.

Matka musi zobowiązać się, że wróci na rynek pracy nie później niż w ciągu pół roku od zapisania dziecka do placówki. Ma też utrzymać pracę przez cały okres pobytu swojej pociechy w żłobku. Opieka w placówce będzie bezpłatna. Projekt skierowany jest do osób mieszkających w Warszawie lub w jednej z 39 gmin ościennych. Budowa placówek została dofinansowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnemu Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto