Wola ma już projekt prehistorycznego muralu

11-09-2019

Dzielnica rozstrzygnęła konkurs na malowidło, które pojawi się niedaleko stacji metra Płocka. To tam podczas budowy odnaleziono szczątki prehistorycznego zwierzęcia sprzed nawet 130 milionów lat. Okazało się, że to słoń leśny.

Podziel się ze znajomymi
Wola ma już projekt prehistorycznego muralu
Wola ma już projekt prehistorycznego muralu | Źródło: Urząd Dzielnicy Wola
 W artystycznych zmaganiach zwyciężyła Marta Żylska. Jej praca okazała się najlepsza spośród kilkudziesięciu, które dotarły do urzędników w ramach konkursu "Wolskie odkrycie - prehistoryczne życie". Do autorki trafi nagroda pieniężna w wysokości 5 tysięcy złotych. Dzieło zostanie przeniesiona na ścianę jednego z budynków o wymiarach 15 metrów na 13 metrów jeszcze w tym roku - zapewnia urząd dzielnicy Wola.

Zwycięski projekt przedstawia słonia leśnego obok stacji metra, a także inne elementy prehistorycznej fauny i flory. Dzieło pełne jest wyrazistych kolorów. Teraz pora na znalezienie wykonawcy malunku – mówi dyrektor ZGN Wola - Mateusz Matejewski. Trzeba też poczekać aż zakończy się sezon lęgowy ptaków. Ponieważ na ścianie wytypowanego budynku są budki lęgowe dla jeżyków. Jeśli ornitolodzy stwierdzą, że ptaków w nich nie ma, to być może uda się prace rozpocząć już wczesną jesienią.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto