Archidiecezja Krakowska włącza się w spotkanie "Polska Pod Krzyżem"

10-09-2019

Od Bałtyku aż po Tatry, 14 września Diecezje w całej Polsce włączają się w spotkanie ewangelizacyjne "Polska pod krzyżem" we Włocławku.

Podziel się ze znajomymi
Wydarzenie odbędzie się 14 września
Wydarzenie odbędzie się 14 września | Archidiecezja Krakowska
Od Bałtyku aż po Tatry, 14 września Diecezje w całej Polsce włączają się w spotkanie ewangelizacyjne "Polska pod krzyżem" we Włocławku. W duchowej łączności z wiernymi z całego kraju modlić się będzie również Archidiecezja Krakowska. - Musimy pokazać czym jest krzyż dla każdego chrześcijanina. Jeśli nie będziemy protestować przeciwko profanacjom, jeżeli my teraz nie staniemy pod krzyżem na wielkiej modlitwie, to ci nasi wrogowie pomyślą: ich już jest niewielu - mówi ks. Ireneusz Okarmus, dyrektor Wydziału Duszpastestwa Ogólnego Krakowskiej Kurii.

Jak dodaje ks. Okarmus, wspólna modlitwa powinna nas zaprowadzić do naszych świątyń na Eucharystię i Adorację. - Dlatego, przynajmniej w naszej diecezji, ksiądz arcybiskup wezwał, aby ta modlitwa została przeniesiona do parafii - dodaje.

Na wspólnej modlitwie na Równi Krupowej spotkają się też mieszkańcy Zakopanego. Początek o godz. 14.00.  Cały czas można zgłaszać kolejne parafie, zakony, kościoły i inne miejsca, w których wierni będą chcieli zebrać się i duchowo włączyć w wydarzenie.
Posłuchaj materiału Michała Henkela:

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto