Sprawa "Skóry". Podejrzany o brutalne morderstwo stanie przed sądem

10-09-2019

Jest akt oskarżenia przeciwko Robertowi J. Mężczyzna jest podejrzany o brutalne morderstwo i oskórowanie studentki w Krakowie w 1998 roku.

Podziel się ze znajomymi
Akta sprawy liczą prawie 490 tomów
Akta sprawy liczą prawie 490 tomów | Małopolska Policja
Jest akt oskarżenia przeciwko Robertowi J. Mężczyzna jest podejrzany o brutalne morderstwo i oskórowanie studentki w Krakowie w 1998 roku. Akta sprawy liczą prawie 490 tomów i teraz musi się z nimi zapoznać sędzia prowadzący sprawę. Jak mówi Beata Górszczyk, rzecznik sądu okręgowego w Krakowie, choć dokumentów jest bardzo dużo, to zarzut jest jeden: zabójstwo połączone z pozbawieniem wolności i ze zbezczeszczeniem zwłok.

Śledczy po zatrzymaniu mężczyzny zlecili przygotowanie szeregu ekspertyz w tej sprawie. Proces będzie trudny i skomplikowany. - Jeśli chodzi o listę świadków, to jest ich ponad 100 osób. Do tego mamy kilkunastu biegłych wydających opinię, w związku z tym jest to proces, który będzie wymagał dobrej organizacji - mówi Górszczyk.

Robert J. został zatrzymany pod koniec 2017 roku na krakowskim Kazimierzu. Od tamtego czasu cały czas przebywa w areszcie, obrońcy mężczyzny nie komentują sprawy.
Posłuchaj materiału Dominiki Baraniec:

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto