NFZ przeznaczy dodatkowe 36 mln zł na małopolskie szpitale

10-09-2019

Dodatkowe 36 milionów złotych dostaną szpitale powiatowe w województwie małopolskim. Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia przekazał do akceptacji Ministra Zdrowia projekt zmian w planie finansowania dla szpitali.

Podziel się ze znajomymi
Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu
Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu | pszs.eu
Dodatkowe 36 milionów złotych dostaną szpitale powiatowe w województwie małopolskim. Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia przekazał do akceptacji Ministra Zdrowia projekt zmian w planie finansowania dla szpitali. - To już trzecia w tym roku transza pieniędzy przeznaczona dla powiatowych placówek. Średnio, można powiedzieć, ponad milion złotych trafi do każdej jednostki jeszcze we wrześniu - mówi Elżbieta Fryźlewicz-Chrapisińska, dyrektor małopolskiego oddziału NFZ.

Pieniądze dostaną 23 szpitale powiatowe w Małopolsce. Jak mówi Marek Wierzba, dyrektor podhalańskiego szpitala specjalistycznego w Nowym Targu, większość pieniędzy zostanie przeznaczona na podwyżki dla pracowników. - Fizjoterapeuci, radiolodzy, diagności laboratoryjni, technicy laboratoryjni, to są również takie grupy zawodowe, którym nie udało się jakoś przebić, tak jak ratownikom czy pielęgniarkom i położnym - mówi Wierzba.

W sumie w tym roku szpitale powiatowe w Małopolsce dostaną 90 milionów złotych.
Posłuchaj materiału Dominiki Baraniec:

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto