Napad na bank w Żukowicach. Kolejne zatrzymania

11-09-2019

Głogowscy policjanci zatrzymali kolejne osoby powiązane z grupą przestępczą, podejrzaną o włamanie do placówki bankowej na terenie Żukowic. To dwaj mężczyźni w wieku 34 i 39 lat. Podczas przeszukania zabezpieczono prawie 3 kg narkotyków oraz pieniądze.

Podziel się ze znajomymi
fot. KPP Głogów
fot. KPP Głogów
Na początku lipca w Żukowicach, na terenie powiatu głogowskiego, doszło do włamania oraz kradzieży w placówce bankowej. Sprawcy, zacierając ślady, dokonali podpalenia i zniszczenia pomieszczeń banku. Policjanci zatrzymali w sierpniu trzy osoby do tej sprawy, które decyzją Sądu trafiły na okres 3 miesięcy do aresztu śledczego.

Teraz głogowscy kryminalni ustalili i zatrzymali 34 i 39 latka, to kolejne dwie osoby powiązane z grupą przestępczą. Podczas zatrzymania i przeszukania pomieszczeń mieszkalnych kryminalni ujawnili i zabezpieczyli 1000 sztuk tabletek ekstazy, prawie 3 kilogramy marihuany i kilkadziesiąt tysięcy w polskiej i obcej walucie. Zatrzymali również specjalistyczny sprzęt należący do mężczyzn i służący do kradzieży luksusowych pojazdów z terenu Głogowa.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty rozboju, kradzieży i posiadania narkotyków. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności. Na wniosek policji i prokuratury, Sąd Rejonowy w Głogowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcy aresztu dla obu mężczyzn.


Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto