Lodowisko z torami do curlingu w budżecie obywatelskim Krakowa

01-10-2019

Duże, nowoczesne lodowisko na południu Krakowa z wydzielonymi torami do curlingu, boiskiem do hokeja i taflą dla łyżwiarzy. To pomysł zgłoszony do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego na który można głosować.

Podziel się ze znajomymi
Lodowisko może powstać na Kozłówku
Lodowisko może powstać na Kozłówku | ferobanjo
Duże, nowoczesne lodowisko na południu Krakowa z wydzielonymi torami do curlingu, boiskiem do hokeja i taflą dla łyżwiarzy. To pomysł zgłoszony do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego na który można głosować. Jak mówią pomysłodawcy - jest mało takich miejsc, a potrzeby ogromne. Dzięki temu treningi miłośników curlingu i hokeja będą mogły się odbywać częściej niż raz w tygodniu.

- To lodowisko chcemy stworzyć na terenie szkoły podstawowej nr 123 na Kozłówku. Tam mamy zgodę pani dyrektor już na to, ona z nami współpracuje, żebyśmy tam stworzyli "Zimę na lodzie", tak nazwaliśmy ten projekt, ale też sam kompleks sportowy, taki całoroczny - tłumaczy Marlena Nowaczyk, pomysłodawczyni projektu.

Latem obiekt zamieniałby się w boisko lub zielone miejsce dla kina plenerowego. Na ten i inne projekty można głosować do 7 października.
Posłuchaj materiału Dominiki Baraniec:

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto