Panie z Gorzykowa z sukcesami

07-10-2019

Dawniej były w niemal każdej wsi, później straciły na znaczeniu, a teraz przeżywają swój renesans. Chodzi o Koła Gospodyń Wiejskich. Panie spotykają się, realizują różne projekty i startują w konkursach. Tak jest na przykład w Gorzykowie, w gminie Witkowo. Tamtejsze Koło Gospodyń Wiejskich zwyciężyło w piątej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego „Bitwa Regionów”.

Podziel się ze znajomymi
Koło Gospodyń Wiejskich z Gorzykowa na spotkaniu w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie
Koło Gospodyń Wiejskich z Gorzykowa na spotkaniu w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie
Finał konkursu odbył się podczas poznańskich Targów Smaki Regionów. By wygrać Koło Gospodyń Wiejskich z Gorzykowa musiało pokonać ponad 780 kół z całej Polski. Zwycięskie danie to rolada z kaczki w towarzystwie modrej kapusty. Koło Gospodyń Wiejskich w Gorzykowie istnieje od 1966 roku. Pierwsze spotkania koła organizowano miedzy innymi w prywatnych domach. Prawdziwa przygoda pań ze sztuką kulinarną rozpoczęła się gdy dostały klucze do świetlicy wiejskiej. To właśnie w niej doskonalą swoje umiejętności.
Bitwa Regionów to ogólnopolski konkurs, w którym reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich przygotowują regionalną potrawę w oparciu o własną recepturę i rodzime produkty. Na zwycięzców kulinarnych zmagań czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, a najlepsze koło uhonorowane zostaje Pucharem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Konkurs organizuje Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
O przepis na sukces pytała Justyna Malińska

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto