Wypadek na drodze 292 – kierowca był pod wpływem alkoholu

09-10-2019

Do groźnego wypadku drogowego doszło w nocy 7 października, na drodze 292 w rejonie miejscowości Słone. Kierujący samochodem bmw, prawdopodobnie jadąc z nadmierną prędkością, stracił panowanie na łuku drogi i uderzył w bok jadącego z przeciwnego kierunku seata. Jego pojazd wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Kierowca i pasażer bmw, z licznymi obrażeniami , zostali przewiezieni do szpitala. 23 – letni kierowca bmw, był pod wpływem alkoholu.

Podziel się ze znajomymi
fot. Policja Głogów
fot. Policja Głogów
7 października w późnych godzinach nocnych, około 23:15, kierujący bmw, 23 – letni mieszkaniec gminy Gaworzyce, na łuku drogi, prawdopodobnie poruszając się nadmierną prędkością, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bok jadącego z przeciwnego kierunku pojazdu. Bmw wypadło z drogi i uderzyło w drzewo. Pojazd praktycznie rozpadł się na części. Na jezdni pozostał silni, który wypadł z auta oraz elementy przedniego zawieszenia wraz z kołami. Reszta pojazdu znajdowała się kilkanaście metrów od drogi.

W wyniku wypadku, dwie osoby: kierujący samochodem 23 – latek oraz jego 17 – letni pasażer, mieszkaniec Głogowa, zostali przewiezieni do szpitala. Obydwaj odnieśli obrażenia w postaci złamań. Kierowca seata szczęśliwie wyszedł ze zdarzenia bez szwanku.

Przyczyny i przebieg wypadku są ustalane przez policjantów. Jednak już w trakcie wstępnych czynności, policjanci ustalili, że kierujący bmw, był pod wpływem alkoholu. Policjanci pobrali jego krew do dalszych badań.

źródło: KPP Głogów

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto