Prymas dialogu – In Verbo Tuo

09-10-2019

To tytuł filmu dokumentalno-biograficznego o arcybiskupie Henryku Muszyńskim. Jego gnieźnieńska premiera już dziś w Instytucie Kultury Europejskiej.

Podziel się ze znajomymi
plakat
plakat
Obraz ukazuje imponujące i bogate życie jednego z najwybitniejszych intelektualistów Polski, jak powszechnie się mówi „budowniczego mostów” i dialogu – dziś seniora i Męża Stanu. Zobaczymy dzieciństwo i młodość spędzoną w Kościerzynie, studia seminaryjne w Pelplinie, a następnie całą drogę jaką przebył od święceń kapłańskich aż po uzyskanie najwyższych godności w Kościele katolickim w Polsce.
O swojej współpracy i relacjach z arcybiskupem Henrykiem Muszyńskim opowiedzieli między innymi arcybiskup Alfons Nossol, arcybiskup Stanisław Gądecki, kardynał Stanisław Dziwisz, kardynał Reinhard Marx – przewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec, Michael Schudrich – naczelny rabin Polski, arcybiskup Sawa – prawosławny metropolita warszawski i całej Polski, ksiądz Józef Kloch, ksiądz Mirosław Jasiński – osobisty sekretarz i kapelan arcybiskupa, Hans Gert-Petering – były przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Burkhard Haneke z Niemiec, profesor Stanisław Krajewski, Lidia Ciecierska oraz Jerzy Buzek.
Dzisiejsza projekcja w auli Instytutu Kultury Europejskiej rozpocznie się o godz. 18:00.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto