„Czyste Powietrze”. Miasto pomoże mieszkańcom przy wypełnianiu wniosków

09-10-2019

Rządowy program „Czyste Powietrze” to idea, w ramach której stare piece, tzw. kopciuchy, wymieniane są na nowe, zdrowsze dla człowieka i środowiska. Jak przy każdym tego typu przedsięwzięciu, potrzebne jest przede wszystkim złożenie wniosku. Nie każdy wie, jak to zrobić. Z pomocą wychodzą w ratuszu.

Podziel się ze znajomymi
Prezydent Rafael Rokaszewicz otwiera punkt konsultacyjny dla mieszkańców
Prezydent Rafael Rokaszewicz otwiera punkt konsultacyjny dla mieszkańców
Gmina Miejska uruchomiła punkt konsultacyjny dla mieszkańców. Wykwalifikowany pracownik ma pomóc głogowianom złożyć potrzebne dokumenty, ale także dokładnie opisać i przedstawić rządowy program. – Przez dwa tygodnie, nasz urzędnik przechodził szkolenia w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska, więc posiada potrzebną wiedzę – zapewnia prezydent Rafael Rokaszewicz.

Miasto uruchomiło również Fundusz Dopłat do Pieców, swoją inicjatywę, w ramach której dwadzieścia siedem starych pieców zostało już w Głogowie wymienionych. Podobnie jak w poprzednich latach, urzędnicy wraz z policjantami, będą sprawdzać - czym mieszkańcy palą w piecach. Za palenie śmieci czy materiałów niedozwolonych, grozi nawet mandat karny. Wszystko po to, by jakiekolwiek programy - rządowe, powiatowe czy gminne – miały w ogóle sens.

Punkt konsultacyjny otwarty jest w Biurze Obsługi Mieszkańca, czynny w środy i czwartki od 8 do 14 oraz w piątki od 11 do 17.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto