Ponad 28,8 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych na drogi w powiecie chojnickim

09-10-2019

O przyznaniu dofinansowania poinformował wczoraj Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku.

Podziel się ze znajomymi
fot.pixabay.com
fot.pixabay.com
Razem w ramach Funduszu Dróg Samorządowych do 6 pomorskich jednostek samorządu terytorialnego w powiecie chojnickim trafi ponad 28,8 mln zł, z czego powiat chojnicki otrzyma ponad 15,6 mln zł, gmina Brusy ponad 2,1 mln zł, gmina Chojnice ponad 1,4 mln zł, miasto Czersk ponad 4,5 mln zł, miasto Chojnice ponad 4,1 mln zł, gmina Konarzyny ponad 813 tys. zł.

We wtorek wojewoda pomorski Dariusz Drelich podpisał z przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego z powiatu chojnickiego 11 umów na realizację zadań w ramach FDS.

Łącznie, beneficjenci z powiatu chojnickiego otrzymali z FDS w 2019 r. kwotę ponad 34,1 mln zł.
Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki przyznany wcześniej województwu pomorskiemu limit ponad 259,2 mln zł na dofinansowanie zadań w ramach FDS na 2019 r., zwiększył dodatkowo o blisko 12,7 mln zł.

Jak zaznaczono w komunikacie wszystkie zadania, które rekomendował wojewoda pomorski zostały zaakceptowane przez premiera.

Fundusz Dróg Samorządowych to kompleksowy instrument wsparcia realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstania infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym.(PAP)

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto