152 pojedzie na wschodnią część Białołęki

10-10-2019

Po wielu latach próśb i wniosków - mieszkańcom udało się dopiąć swego. Cały czas argumentem był ostry zakręt na ulicy Cieślewskich. Teraz droga w tym miejscu będzie poszerzana.

Podziel się ze znajomymi
Zakręt na ulicy Cieślewskich
Zakręt na ulicy Cieślewskich | Źródło: Google Maps
Początkowo ratusz planował, że wyprostuje ulicę i wybuduje rondo u zbiegu z Ornecką. Na to jednak w ratuszu brakuje pieniędzy. Trzeba bowiem wykupić część gruntów. Dlatego urzędnicy po naciskach mieszkańców i radnych wreszcie postanowili zmniejszyć skalę inwestycji. Za blisko 100 tysięcy złotych poszerzą ulicę w niebezpiecznym miejscu na rogu aresztu śledczego. Dzięki temu pojazdy będą mogły się bezpiecznie minąć.

Zarząd Transportu Miejskiego od dawna stał twardo na stanowisku, ze dla kursowania autobusów to miejsce stanowi spore zagrożenie. Urzędnicy zapewniają, że jak uda się już zakończyć przebudowę tego miejsca, to część kursów autobusowej 152 zostanie wydłużonych do pętli Osiedle Derby. Dzięki temu kursować będą co 10 minut w szczycie i co 15 w pozostałych godzinach na odcinku Tarchomin – Białołęka Dworska, a połowa tych kursów pojedzie dłuższą trasą. Kursy do Osiedla Derby będą obsługiwane najkrótszymi autobusami.


Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto