Włamywacz zatrzymany. Kradł nie tylko w Głogowie

14-10-2019

Głogowscy policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 47–letniego mężczyznę podejrzanego o włamania do sklepów ze sprzętem RTV na terenie Głogowa, Zielonej Góry i Wschowy. Mężczyzna został zatrzymany w Legnicy.

Podziel się ze znajomymi
fot. KPP Głogów
fot. KPP Głogów
Do włamań i kradzieży doszło na przełomie sierpnia i września br. Pod koniec sierpnia podejrzany włamał się do sklepu z artykułami RTV w Głogowie. Wtedy jego łupem padły telefony i sprzęt o wartości prawie 40 000 złotych. Mężczyzny nie interesował się byle jakim sprzętem, kradł przede wszystkim smartfony o dużej wartości, sprzęt komputerowy i kamery. Kilka dni później włamał się do sklepów w Zielonej Górze i we Wschowie. Tam również skradł telefony sprzęt o wartości ponad 32 000 złotych.

47–latek nie miał stałego miejsca zamieszkania. Jest recydywistą i odpowiadał już karnie za podobne przestępstwa. Policjanci ustali, że zamieszkiwał w Legnicy ale często podróżował i wtedy dokonywał włamań. Zarzuty jakie usłyszał nie zamykają listy jego przestępstw, która jest sprawdzana i weryfikowana.

Podejrzanemu grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Działał w warunkach recydywy. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

źródło: KPP Głogów

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto