Ewa Drozd bez mandatu. Tylko Wojciech Zubowski w Sejmie

14-10-2019

Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory do Sejmu w głosowaniu ogólnokrajowym. Nie inaczej było w powiecie głogowskim, gdzie partia Jarosława Kaczyńskiego zdeklasowała rywali.

Podziel się ze znajomymi
Poseł Ewa Drozd nie dostała się do Sejmu. Na kolejną kadencję zostaje w Warszawie Wojciech Zubowski
Poseł Ewa Drozd nie dostała się do Sejmu. Na kolejną kadencję zostaje w Warszawie Wojciech Zubowski
Wojciech Zubowski będzie jedynym przedstawicielem Głogowa w polskim Sejmie kadencji 2019-2023. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości osiągnął piąty wynik na liście swojej partii z liczbą 12 868 głosów. Najlepszy wynik uzyskała Elżbieta Witek (w całym okręgu - 46 171 głosów). Do Sejmu na pewno na kolejną kadencję nie dostała się Ewa Drozd. Koalicja Obywatelska otrzymała trzy mandaty, a głogowianka miała czwarte miejsce na liście (9671 głosów). Słabe wyniki zanotowali pozostali kandydaci z Głogowa. Starosta Jarosław Dudkowiak zebrał 2 226 głosów, czyli mniej od Damiana Piątka z SLD (3 196) i Krzysztofa Jasińskiego z Konfederacji (2 313).

W powiecie głogowskim mieszkańcy najchętniej głosowali na partię rządzącą. Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości otrzymali łącznie 44,28% wszystkich głosów. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska z wynikiem 26,16%. To wyniki podobne do tych prezentowanych w całym kraju. Inaczej prezentują się jednak wyniki pozostałych komitetów. Co prawda SLD znajduje się na podium, ale z wyższym wynikiem - 16,69%. Na czwartym miejscu w powiecie głogowskim znalazła się Konfederacja Wolność i Niepodległość (5,29%) a na piątym miejscu znaleźli się kandydaci PSL-u Koalicji Polskiej (5,07%). Bezpartyjni Samorządowcy mieli nieco ponad 2,5% poparcia.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto