Wyciek zanieczyszczeń do Wisły w Krakowie. Zanieczyszczenia są groźne?

08-10-2019

Wyciek z kanału burzowego do Wisły nie jest groźny dla środowiska. Podejrzana plama na rzece w okolicy mostu Nowohuckiego pojawiła się we wtorek przed południem.

Podziel się ze znajomymi
WIOŚ pobrało próbkę wody z kanału
WIOŚ pobrało próbkę wody z kanału | Kuba Kusy
Wyciek z kanału burzowego do Wisły nie jest groźny dla środowiska. Podejrzana plama na rzece w okolicy mostu Nowohuckiego pojawiła się we wtorek przed południem. Na miejsce przyjechała wyspecjalizowana jednostka straży pożarnej, inspektorzy WIOŚ i przedstawiciele wodociągów. Początkowo urzędnicy informowali o wycieku substancji ropopochodnych, jednak już pierwsze badania wykluczyły taką możliwość.

- Najprawdopodobniej jest to jakiś rodzaj szlamu, który z której z krakowskich budów został spuszczony do kanalizacji deszczowej i wraz z deszczem tą kanalizacją wypłynął do Wisły. Nie mamy tutaj tego, co mogłoby najbardziej zanieczyścić Wisły, natomiast mamy tutaj do czynienia z wyciekiem, który wygląda co najmniej nieciekawie - mówi Michał Pyclik z Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska pobrali próbkę wody z Wisły w miejscu ujścia kanału. Jej dokładna analiza ostatecznie potwierdzi pochodzenie zanieczyszczenia.
Posłuchaj materiału Kuby Kusego:

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto