13 programów szczepień w Krakowie. Zainteresowanie jest ogromne

08-10-2019

Zainteresowanie jest tak duże, że zaczyna brakować próbek. Urząd Miasta Krakowa w październiku ruszył z trzynastoma programami darmowych szczepień.

Podziel się ze znajomymi
Szczepionka
Szczepionka | Pixabay
 Zainteresowanie jest tak duże, że zaczyna brakować próbek. Urząd Miasta Krakowa w październiku ruszył z trzynastoma programami darmowych szczepień. Najwięcej osób, aż 3500, zaszczepiło się przeciwko grypie. Mowa tu o seniorach powyżej 65. roku życia, bo dla nich szczepionki przeciwko grypie są bezpłatne. Z programów skorzystać mogą też młodsi mieszkańcy.

- To jest kontynuacja szczepień meningokokowych dla dzieci w wieku od 12. do 24. miesiąca życia, pneumokokoki również - mówi Elżbieta Kois-Żurek z magistratu. Większość odmian grypy nie zagraża życiu, ale lekarze podkreślają, że profilaktyka jest konieczna.

- Doskonale wiemy, co ruch antyszczepionkowy dzisiaj, mówiąc kolokwialnie, wyprawia. Zagrożenie epidemiologiczne jest olbrzymie, o czym świadczy kwestia pojawienia się ognisk odry, która jest chorobą bardzo zakaźną. Powikłania po tej chorobie mogą być dramatyczne - przestrzega prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie Robert Stępień.

Urzędnicy szacują, że ze szczepień skorzysta w tym roku jeszcze około 4 tysięcy osób, bo na tyle wystarczy jeszcze funduszy.
Posłuchaj materiału Kuby Paducha:

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto