Drugi finał "Kredkobrania": zebrano 40 tys. kredek, zeszytów czy piórników

15-10-2019

Blisko 40 tys. kredek, flamastrów, zeszytów czy piórników. To bilans drugiej edycji akcji "Kredkobranie", czyli zbiórki przyborów szkolnych dla polskich uczniów z dawnych Kresów.

Podziel się ze znajomymi
Przybory szkolne
Przybory szkolne
Blisko 40 tys. kredek, flamastrów, zeszytów czy piórników. To bilans drugiej edycji akcji "Kredkobranie", czyli zbiórki przyborów szkolnych dla polskich uczniów z dawnych kresów. Po raz kolejny zorganizowała ją Krakowska Fundacja Ignatianum i Stowarzyszenie "Korzenie". Dary spływają z całej Polski a magazyny są wypełnione po brzegi.

- Właściwie wszystko jest, są ołówki, są długopisy, farby, kredki, plastelina, zeszyty, bloki, bibuła - wymienia jedna z wolontariuszek Jadwiga Michniak.

Pierwszy transport wyruszy 23 października do polskich szkół na Litwie, kolejny – w listopadzie na Ukrainę. Przybory to jedno, najważniejsza jest jednak pamięć.

- Cieszy to, bo widzimy, że los Polaków mieszkających na Kresach nie jest nam obojętny. Cały czas o nich pamiętamy, chcemy im pomagać, chcemy im sprawiać radość. Za każdym z tych przedmiotów, z tych darów stoi konkretny człowiek, konkretny uczeń, konkretny przedszkolak - mówi koordynator akcji Tomasz Konturek.

W całej akcji wzięło udział około 80 szkół, przedszkoli i parafii z całego kraju, z czego ponad 30 z samego Krakowa.
Posłuchaj materiału Michała Henkela:

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto