Sympozjum o rodzinie

21-10-2019

To rodziny troszczą się o Kościół - mówił abp Grzegorz Ryś w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi. Metropolita łódzki rozpoczął w poniedziałek, 21 października, sympozjum o małżeństwie i rodzinie.

Podziel się ze znajomymi
Abp Grzegorz Ryś otworzył sympozjum o rodzinie
Abp Grzegorz Ryś otworzył sympozjum o rodzinie
W ramach powitania abp Grzegorz Ryś wyjaśniał, że z historycznego punktu widzenia o rodzina jest ostoja Kościoła.

ZOBACZ ZDJĘCIA

To nie jest tylko tak, że Kościół ma się zatroszczyć o rodzinę. To jest tak, historycznie, że na początku to rodziny się zatroszczyły o Kościół, w ten sposób, że rodziny przyjmował rodzące się wspólnoty kościelne do swoich domów. Czyli to rodziny przyjmowały do siebie Kościół, rodziny przygarniały Kościół; i to wpływało na to, jakie relacje w tym Kościele funkcjonowały. Pierwsze ważne określenie między nami to jest "brat", "siostra". Rodzina jest też szansą dla Kościoła. Niekoniecznie musi od razu być tak, że to Kościół jest wielką szansą dla rodziny. Potrzebujemy siebie nawzajem.

ZOBACZ FILM

Gościem i głównym prelegentem sympozjum "Małżeństwo i rodzina na synodalnej ścieżce papieża Franciszka" jest mons. Pio Vito Pinto, dziekan Roty Rzymskiej. Sympozjum w auli bpa Tymienieckiego w Wyższym Seminarium Duchownym w łodzi trwa dwa dni, do 22 października.

POSŁUCHAJ:
Abp Grzegorz Ryś: rodzina dla Kościoła
Abp Grzegorz Ryś: całe wystąpienie

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto