Beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego będzie 7 czerwca

21-10-2019

Datę oficjalnie ogłosił metropolita warszawski. Kardynał Kazimierz Nycz ogłosił rozpoczęcie oficjalnych przygotowań do tej uroczystości. Gdzie się odbędą?

Podziel się ze znajomymi
Logo beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego
Logo beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego | Źródło: Archidiecezja Warszawska
Beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia i uroczysta Msza Święta będą na Placu Piłsudskiego w Warszawie 7 czerwca 2020 roku. Too oficjalna decyzja Papieża Franciszka. Do Stolicy przyjedzie papieski wysłannik kardynał Angelo Becciu To prefekt Kongregacji Nauki Wiary, który w imieniu Ojca Świętego będzie przewodniczył uroczystościom beatyfikacyjnym, odczyta papieski dekret oraz ogłosi datę liturgicznego wspomnienia kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Oficjalne przygotowania do tej uroczystości już się rozpoczynają. To nie tylko samo zorganizowanie uroczystości. Chodzi także o wymiar przygotowania duchowego – zaznacza kardynał Kazimierz Nycz. Metropolita warszawski zapowiedział, że przez najbliższe miesiące w diecezjach w całym kraju powinniśmy poznawać i przypominać osobę Prymasa Tysiąclecia i jego życie. To pozwoli nam w przyszłości naśladować jego postępowanie i świadomie uczestniczyć w beatyfikacji.

Gotowe jest już logo beatyfikacji. Przygotował je zespół kreatywny portalu Stacja 7, a wykonaniem zajęła się Agnieszka Kozioł. To Krzyż otoczony złotą aureolą wraz z obrazem odręcznego podpisu kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uruchomiona została także już oficjalna strona internetowa beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia. Można ją znaleźć pod adresem: prymaswyszynski.pl

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto