Warszawa szykuje się do wyznaczenia nowych buspasów

08-11-2019

Na razie rozpoczęło się ich projektowanie. Oddane do użytku będą w przyszłym roku. Sprawdziliśmy, gdzie pojawią się pasy ruchu dla autobusów.

Podziel się ze znajomymi
Warszawa szykuje się do wyznaczenia nowych buspasów
Warszawa szykuje się do wyznaczenia nowych buspasów | fot. Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie
Ratusz i Zarząd Transportu Miejskiego zamierzają wytyczyć buspasy na : Bitwy Warszawskiej (w obu kierunkach) na odcinku od Ronda Zesłańców Syberyjskich do Grójeckiej, na Radzymińskiej (w kierunku Marek) od Trockiej do Łodygowej oraz na Puławskiej (w obu kierunkach) od Doliny Służewieckiej do Alei Wilanowskiej. Przygotowana zostanie także analiza, która ma odpowiedzieć na pytanie czy warto wytyczać buspas w Alei Prymasa Tysiąclecia między Górczewską a Rondem Zesłańców Syberyjskich.

Zanim powstaje buspas specjaliści sprawdzają różne czynniki. To między innymi: natężenie ruchu komunikacji miejskiej, okres obowiązywania buspasa, strata czasowa pojazdów komunikacji miejskiej przed wprowadzeniem buspasów, liczba skrzyżowań oraz długość odcinków prostych (od skrzyżowania do skrzyżowania). Kiedy znane są już te dane – wiadomo, czy wytyczenie specjalnego pasa ruchu dla pojazdów transportu zbiorowego da wymierny efekt w oszczędności czasu.
 

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto