26. Diecezjalna Pielgrzymka Ruchu Światło- Życie

11-11-2019

Około 450 osób z terenu całej diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej przybyło w niedzielę do Koszalina na Diecezjalną Pielgrzymkę Ruchu Światło- Życie

Podziel się ze znajomymi
26. Diecezjalna Pielgrzymka Ruchu Światło- Życie
26. Diecezjalna Pielgrzymka Ruchu Światło- Życie | www.koszalin.gosc.pl
Około 450 osób z terenu całej diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej przybyło wczoraj (w niedzielę) na Diecezjalną Pielgrzymkę Ruchu Światło- Życie. Każdego roku wspólnota ta spotyka się w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie.

Program tegorocznej pielgrzymki związany był z 40-leciem Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. To dobrowolna abstynencja podejmowana przez członków tej wspólnoty w intencji osób uzależnionych. Podczas pielgrzymki ponad 20 osób złożyło deklaracje o podjęciu krucjaty na rok bądź na całe życie. Mszy św. przewodniczył biskup pomocniczy diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej Krzysztof Włodarczyk. Eucharystię koncelebrowało prawie 30 księży. Wcześniej konferencję dla gałęzi rodzinnej ruchu- Domowego Kościoła, wygłosił ks. Krzysztof Dukielski, moderator krajowy Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

Ruch Światło- Życie to wspólnota, zrzeszająca w diecezji ponad 800 osób, zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe. Członkowie wspólnoty służą w Kościele w różnych diakoniach, m.in. diakonii życia, modlitwy, muzycznej, liturgicznej, komunikowania społecznego, ewangelizacji.

Alicja Górska


Relacja z 26. Diecezjalnej Pielgrzymki Ruchu Światło- Życie

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto