Pracownicy Teatru Bagatela chcą tymczasowego ustąpienia dyrektora

08-11-2019

Zespół krakowskiego Teatru Bagatela oczekuje tymczasowego ustąpienia Dyrektora Henryka Schoena ze stanowiska. Pracownicy napisali tak w specjalnym oświadczeniu.

Podziel się ze znajomymi
Teatr Bagatela
Teatr Bagatela | Zygmunt Put
Zespół krakowskiego Teatru Bagatela oczekuje tymczasowego ustąpienia Dyrektora Henryka Schoena ze stanowiska. Pracownicy napisali tak w specjalnym oświadczeniu. Odnosi się ono do oskarżeń o molestowanie seksualne i mobbing, których dyrektor miał się dopuszczać. Teatr jest instytucją miejską, dlatego dziewięć pracownic placówki zwróciło się o pomoc najpierw do Prezydenta Jacka Majchrowskiego.

- Przekazałem panu dyrektorowi to pismo, które panie złożyły, z podpisami ich, natomiast pan dyrektor znał wszystkie nazwiska wcześniej z wyjątkiem jednego chyba. Te panie w momencie, kiedy zaczęły akcję zbierania tego, to doszło to do niego wszystko - mówi Majchrowski.

Prezydent dodaje, że choć traktuje sprawę bardzo poważnie, to jednocześnie apeluje do obu stron o powstrzymanie emocji.

- Zawsze wychodziłem z założenia, że istnieje w polskim prawie coś takiego jak domniemanie niewinności i dopóki sąd nie da prawomocnego wyroku, trzeba traktować osobę jako niewinną - uważa Majchrowski.

Krakowska prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie. Dyrektor twierdzi że zarzuty są nieprawdziwie, ale jednocześnie od wtorku będzie przebywał na urlopie.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto