Książka "Nigdy więcej" może zmienić naszą mentalność

22-11-2019

To historia 14-letniej dziewczyny wykorzystanej seksualne przez księdza. Wstrząsająca opowieść o ogromnej krzywdzie, manipulacjach, ale też o wybaczeniu.

Podziel się ze znajomymi
Książka "Nigdy więcej" wydawnictwo Insignis
Książka "Nigdy więcej" wydawnictwo Insignis
Na rynku wydawniczym pojawiła się książka Anny Zamojskiej zatytułowana „Nigdy więcej”. To historia 14-letniej dziewczyny z niewielkiego miasteczka, która doświadczyła przemocy seksualnej ze strony księdza. Wstrząsająca opowieść o ogromnej krzywdzie, manipulacjach, ale też o wybaczeniu.

We wspomnieniach autorki pada zdanie „Zostaję wykorzystana w Środę Popielcową”. To też historia pokazująca niszczącą siłę grzechu. W tej historii widać również, jakie mechanizmy mogą działać przy tego rodzaju przestępstwach. Tu nastoletnia dziewczyna zostaje uwikłana w relację z księdzem, z której trudno jej się wyplątać. W tych dramatycznych doświadczeniach, ta nastoletnia dziewczyna walczy wewnętrznie ze sobą, ze sprawcą, w końcu o siebie i o relację z Bogiem.

W książce publikowana jest również rozmowa z psychoterapeutą Barbarą Smolińską, zaangażowaną w inicjatywę świeckich katolików „Zranieni w Kościele”. To telefon zaufania i środowisko wsparcia dla ofiar przemocy seksualnej.

O książce "Nigdy więcej" wydawnictwa Insignis rozmawialiśmy z ks. Wojciechem Parfianowiczem, z tygodnika "Gość Niedzielny".

Alicja Górska


rozmowa z ks. Wojciechem Parfianowiczem z "GN" cz.1
rozmowa z ks. Wojciechem Parfianowiczem z "GN" cz.2

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto