PCPR z wyróżnieniem

26-11-2019

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Głogowie otrzymało wyróżnienie od minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej za wybitne rozwiązania w zakresie pomocy społecznej oraz za współpracę z organizacjami pozarządowymi.

Podziel się ze znajomymi
Razem dla Współpracy
Razem dla Współpracy
 Nagrodę za wybitne rozwiązania w zakresie pomocy społecznej odebrała dyrektorka PCPR w Głogowie Krystyna Piasecka-Olejniczak. Nie tylko innowacyjne rozwiązania zostały docenione, ale również działania publiczno-społeczne organizowane wspólnie z organizacjami pozarządowymi.

„Nasze działania, już od początków powstania PCPR-u, realizowane były w celu przeciwdziałania wykluczenia społecznego osób niepełnosprawnych i starszych. Organizacje pozarządowe mają ogromny potencjał i wiedze na temat potrzeb środowiska osób niepełnosprawnych i starszych. Później mogą się tą wiedzą z nami, samorządami podzielić, przez co łatwiej działać obydwóm stronom” – Mówiła dyrektor PCPR w Głogowie Krystyna Piasecka-Olejniczak.

„Był to jedyny PCPR wyróżniony z obszaru Polski. Jesteśmy dumni, że organizacje pozarządowe tak dobrze współpracują z naszą jednostką” – dodawał starosta głogowski Jarosław Dudkowiak.

Z Powiatowym Centrum pomocy Rodzinie wspólne działania w partnerstwie publiczno-społecznym podejmują: Cisi Pracownicy Krzyża, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Głogowie, Stowarzyszenie Diabetyków w Głogowie, Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Głogowie, Polski Związek Niewidomych w Głogowie, Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Byłych Pracowników KGHM oraz Stowarzyszenie na Rzecz Integracji i Usamodzielniania DOM w Głogowie.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto