Niewidzialny Dolny Śląsk

29-11-2019

5 grudnia odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Śladami kultury i historii Ziemi Głogowskiej”. Organizatorami są Towarzystwo Ziemi Głogowskiej oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie.

Podziel się ze znajomymi
Niewidzialny Dolny Śląsk
Niewidzialny Dolny Śląsk
 5 grudnia 2019 roku o godz. 17.00 odbędzie się wykład- spotkanie autorskie z Hannibal Smokie (pseudonim literacki) pt. "Niewidzialny Dolny Śląsk -pałace, których już nie zobaczymy". Gość kolejnego spotkania z cyklu "Śladami kultury i historii Ziemi Głogowskiej” to znany pisarz, dziennikarz, fotoreporter i grafik zaangażowany w ratowanie dolnośląskiego pejzażu kulturowego. Autor cenionych na rynku regionalistycznym wydawnictw albumowych i publikacji na portalach społecznościowych.
W grudniu 2016 roku ukazało się Niewidzialne Miasto, bestsellerowy album historyczny dokumentujący najważniejsze budowle Wrocławia zrównane z ziemią od 1938 do 2000 roku. W listopadzie 2018 roku trafił do księgarń Niewidziany Dolny Śląsk. Utrzymany w podobnej konwencji album przedstawia blisko 450 pałaców unicestwionych w historycznych granicach regionu w tym również na Ziemi Głogowskiej. Wydawnictwa te stały się bestsellerami po kilku tygodniach sprzedaży.

Na spotkaniu będzie możliwość nabycia tych wydawnictw albumowych Prelekcja jest udokumentowana bogatą ikonografią na prezentacji multimedialnej.
Obecnie powstaje Cicha apokalipsa, przewodnik grozy po 200 zrujnowanych pałacach i zamkach Dolnego Śląska.


Źródło: Towarzystwo Ziemi Głogowskiej

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto